Autokriminalita v 1. pol. 2016

Autokriminalita v 1. pol. 2016

13. 10. 2016

Krádeže motorových vozidel můžeme označit za organizovanou trestnou činnost. Tyto krádeže tak patří k nejzávažnější formě trestné činnosti. Dle dostupných dat můžeme říci, že 60-70 % odcizených aut se demontuje na náhradní díly. 10-20 % se převážně exportuje převážně do zahraničí.

Na území České republiky bylo v období od 1. 1. 2016 do 31. 6. 2016 odcizeno celkem 2 721 motorových vozidel, což ve srovnání s předchozím rokem 1. pololetí je o 19 % méně. V posledních letech sledujeme celkový pokles krádeží motorových vozidel, který můžeme přičítat neustále se zdokonalujícímu technickému zabezpečení vozidel.

Nejrizikovější regiony v počtu krádeží aut v ČR:

- Hlavní město Praha

- Středočeský kraj

- Liberecký kraj

- Ústecký kraj

- Moravskoslezský kraj


Rizikovým faktorem je i chování vlastníků vozidel, kteří zapomenou vozidlo zamknout, nechají klíče uvnitř nebo na viditelném místě nechají osobní věci.


 

 

TIPY, JAK ZNESNADNIT PRÁCI ZLODĚJŮM:

- Výběrem auta se snažme vybočit zakoupením méně početného druhu.

- Ve voze nenechávejte technický průkaz, klíče nebo jiné další osobní věci.

- Parkujte na osvětleném místě.

- Zabezpečení vozidla vždy aktivujte.

- Klíče od vozu nedávejte z ruky.

- Snižte riziko krádeže kvalitním zabezpečením.


A JAK NAOPAK AUTO ZABEZPEČIT?

Mechanickým zabezpečením Construct, které je pevně spojené s vozidlem a tak velmi znepříjemňuje zlodějům práci. Výrazně prodlužuje čas, který je zloděj ochoten při krádeži riskovat. Vedle klasického zámku řadicí páky vyrábí i další typy mechanického zabezpečení a snižují tak motoristům riziko krádeže vozu a dílů ukrytých pod kapotou. Více o produktech ZDE.

Zpět

Poptejte zabezpečení pro Váš vůz

Osobní údaje vložené do tohoto formuláře zpracováváme za účelem oprávněného zájmu a uchováváme po dobu 1 roku, poté budou automaticky odstraněny. Více informací o ochraně osobních údajů
Odeslat dotaz
Pokud nám chcete sdělit svoje připomínky a náměty, napište nám, prosím na adresu [email protected]
Zeptat se
Provozovatel webu, společnost CONSTRUCT A&D, a.s., Františkov 220, 594 01 Velké Meziříčí, IČ: 26233177, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací