Construct se stal Dodavatelem pro Auto roku

Construct se stal Dodavatelem pro Auto roku

22. 1. 2015

Autem roku 2015 se stala nová Škoda Fabia.

Ve středu 21. ledna 2015 se odehrálo v TOP Hotelu Praha slavnostní zakončení ankety Auto roku 2015 v České republice. Jejími vyhlašovateli byly Klub motoristických novinářů a Klub motoristických publicistů ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu. 

Porota, složená z odborných motoristických novinářů, volila z celkem 31 nominovaných vozů. V prvním kole vybrala pětici finalistů – Ford Mondeo, Mazdu3, Mercedes-Benz C, Škodu Fabii a Volkswagen Passat. Z ní pak vzešlo Auto roku 2015 v ČR, přičemž obálky s hlasovacími lístky se otevíraly a sčítání bodů probíhalo až během večera přímo v sále. Po skončení této procedury už bylo jasné, že tento prestižní titul náleží Škodě Fabia. Trofeje pro vítěze převzal z rukou předsedy poroty Tomáše Hyana ředitel prodejní organizace Škoda Auto Česká republika Luboš Vlček. Sdružení automobilového průmyslu současně udělilo podnikům, působícím na území ČR a podílejícím se na výrobě vozu Škoda Fabia, právo používat v tomto kalendářním roce označení Dodavatel pro Auto roku 2015 v České republice.

Již předtím byla předána ocenění za prvenství v jednotlivých kategoriích hlasování veřejnosti, které probíhalo v rámci ankety v závěru loňského roku na stránkách www.autoroku.cz. Mezi městskými auty sklidila největší sympatie Škoda Fabia. V nižší střední třídě uspěla Mazda3, ve střední a vyšší střední třídě pak Ford Mondeo. Mezi terénními a velkoprostorovými vozy se nejvíce líbilo BMW X4 a bavorská automobilka triumfovala díky modelu i8 také v segmentu sportovních automobilů.

Vyhlášeny byly rovněž dvě speciální kategorie. Technickou inovací roku 2015 v České republice jsou LED světla s laserovou technologií na voze BMW i8, Zeleným autem roku 2015 je Škoda Octavia G-TEC.

Výsledky ankety Auto roku 2015 v České republice1. Škoda Fabia (317 bodů)2. Volkswagen Passat (244 bodů)3. Mercedes-Benz C (195 bodů)4. Mazda3 (167 bodů)5. Ford Mondeo (102 bodů)

Výsledky hlasování veřejnosti v rámci ankety Auto roku 2015 v České republice

Nižší střední třída:
1. Mazda3
2. BMW 2 Coupé
3. Nissan Pulsar

Terénní a velkoprostorové vozy:
1. BMW X4
2. Nissan Qashqai
3. Porsche Macan

Městské vozy:
1. Škoda Fabia
2. Hyundai i20
3. Citroën C4 Cactus

Střední a vyšší střední třída:
1. Ford Mondeo
2. Mercedes-Benz C
3. Volkswagen Passat

Sportovní vozy:
1. BMW i8
2. Subaru WRX STI
3. Audi TT

 

http://www.komora.cz/bez-ceskych-dodavatelu-se-neobejde-ani-auto-roku-2015-v-cr.aspx

Zpět

Poptejte zabezpečení pro Váš vůz

Osobní údaje vložené do tohoto formuláře zpracováváme za účelem oprávněného zájmu a uchováváme po dobu 1 roku, poté budou automaticky odstraněny. Více informací o ochraně osobních údajů
Odeslat dotaz
Pokud nám chcete sdělit svoje připomínky a náměty, napište nám, prosím na adresu [email protected]
Zeptat se
Provozovatel webu, společnost CONSTRUCT A&D, a.s., Františkov 220, 594 01 Velké Meziříčí, IČ: 26233177, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací