Jak fungují roční prohlídky?

Jak fungují roční prohlídky?

11. 1. 2018

Často se nás ptáte, jak probíhají roční prohlídky a proč je absolvovat. Zde se vše dozvíte.

Na mechanické zabezpečení Construct poskytujeme kromě standardní dvouleté zákonné záruky i možnost prodloužení záruky až na 5 let. To je ale podmíněné garančními (ročními) prohlídkami zařízení.

 

Proč musím na garanční prohlídku?

Garanční prohlídka prodlužuje záruku produktů Construct ze standardní dvouleté vždy o jeden rok, na celkovou dobu až pěti let od instalace do vozidla. Garanční prohlídka není povinná, kdo ji však neabsolvuje, ztrácí možnost prodloužení záruční lhůty.

O provedení garanční prohlídky učiní montážní organizace záznam do elektronického systému na našich webových stránkách, jehož výstupem je Potvrzení o garanční kontrole, nebo kontrolu potvrdí do Záruční a servisní knížky. S tímto potvrzením se pak obracejte na montážní organizaci v případě reklamace.

Kde mám prohlídku absolvovat?

Garanční prohlídka produktů Construct musí být provedena autorizovanou montážní organizací dle platných předpisů a postupů schválených výrobcem. Není nutné ji absolvovat u stejné montážní organizace, která prováděla instalaci zařízení do vozidla. Garanční prohlídku je možné také absolvovat přímo u výrobce v Praze nebo ve Velkém Meziříčí.

Kdy je ten správný čas na prohlídku?

První garanční prohlídku je nutné provést po 2 letech od instalace do vozidla, čímž se záruka prodlouží o další rok. Datum montáže musí být uvedeno v Osvědčení o registraci a Záručním listě, příp. v Záruční a servisní knížce.

Pro prodloužení o dalších rok je nutná druhá garanční prohlídka (po 3 letech od instalace) a pro prodloužení na celkových 5 let je nutná ještě třetí garanční prohlídka (po 4 letech od instalace). Celkově lze tedy dosáhnout na garanční dobu pěti let od instalace výrobku do vozidla.

Garanční prohlídku je možné provést vždy 30 dní před a 30 dní po datu ročního výročí instalace do vozidla, případně předchozí garanční prohlídky, a to vždy u autorizované montážní organizace. Na prohlídku Vás upozorní e-mail dva měsíce dopředu, pokud jste ho zadali při registraci.

Kolik garanční prohlídka stojí?

Pokud se na prohlídku objednáte přímo o výrobce, tj. na prodejních centrech v Praze a ve Velkém Meziříčí, máte garanční prohlídku zdarma. U autorizovaných montážních organizací se cena pohybuje v řádu stokorun.

Jak garanční prohlídka probíhá a jak dlouho trvá?

Jde jen o kontrolu a případné promazání zařízení, která je do hodiny hotová.

Zpět

Poptejte zabezpečení pro Váš vůz

Osobní údaje vložené do tohoto formuláře zpracováváme za účelem oprávněného zájmu a uchováváme po dobu 1 roku, poté budou automaticky odstraněny. Více informací o ochraně osobních údajů
Odeslat dotaz
Pokud nám chcete sdělit svoje připomínky a náměty, napište nám, prosím na adresu [email protected]
Zeptat se
Provozovatel webu, společnost CONSTRUCT A&D, a.s., Františkov 220, 594 01 Velké Meziříčí, IČ: 26233177, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací