Váš strach z krádeže vozu je oprávněný

Váš strach z krádeže vozu je oprávněný

19. 1. 2016

Počet krádeží za rok 2015 sice mírně klesl, ale stále je v ČR na denním pořádku.

 

 

 

Také slýcháte ze všech stran, že se kradou auta a není vám to lhostejné? Váš strach je oprávněný, průměrně zmizí v ČR každou hodinu a půl jeden vůz.

Policie ČR zveřejnila statistiky krádeží vozidel za rok 2015. Počet krádeží dvoustopých vozidel u nás sice každoročně klesá, nicméně stále se jedná o poměrně vysoké číslo. Celkem bylo vloni zloději odcizeno 6 292 vozů. Z toho vyplývá, že zhruba každou hodinu a půl zmizelo jedno auto. 

Jak snížit riziko krádeže vašeho vozu:

Značka vozidla a místo parkování
O případné krádeži vozidla rozhoduje již výběr značky při jeho pořizování. Pokud je vozidlo, které je u zlodějů „v kurzu“ (nejvíce Škoda a VW) pravidelně parkováno v rizikových lokalitách (sídliště, velká parkoviště, obchodní centra) pravděpodobnost jeho krádeže se zvyšuje.
 

Kombinace různých zabezpečovacích zařízení a systémů
Zloděj (pokud nekrade na objednávku) si vybírá ze svých cílů ten nejméně zabezpečený. Každý
kvalitní prvek zabezpečení riziko krádeže výrazně snižuje. 

Výběr místa pro parkování
Jestliže se nelze vyhnout parkování v rizikových lokalitách, pak je vhodné upřednostňovat místa přehledná, veřejně osvětlená, s dohledem kamerových systémů apod. a vozidlo pojistit. 

Zabezpečení montovaná dodatečně
Zloděj většinou přichází připraven na typ zabezpečení odpovídající značce vozidla, montovaný sériově již z výroby. Pak mu krádež trvá pár desítek vteřin. Proto je vhodné vybavit automobil
dalším zabezpečením. Z mechanických zabezpečení je například vhodný kvalitní zámek řadící páky nebo kapoty. V případě testovaných produktů patří k těm obtížněji překonatelným. Na trhu nejúspěšnějším (čemuž odpovídá i cena) pokrádežovým systémem je systém radiového vyhledávání odcizených vozidel. Další obdobné systémy využívají sítě GSM a GPS, ale ty jsou náchylné k vyřazení z činnosti pomocí rušičky. 

Po krádeži
V případě, že ke krádeži již došlo, informujte policii, ale zároveň se porozhlédněte, zda auto není někde odstavené. Zloději tak zjišťují, zda je "čisté" od vyhledávacích zařízení.

Náš tip pro váš klid:

Abyste neměli o váš vůz takový strach, doporučujeme zabezpečit si systém řazení ve voze mechanickým zabezpečením Construct, případně kombinací zámku řadicí páky a zabezpečení kapoty Construct Vario, které kromě samotné ochrany vozu řeší i zabezpečení dílů ukrytých pod kapotou.

Zpět

Poptejte zabezpečení pro Váš vůz

Osobní údaje vložené do tohoto formuláře zpracováváme za účelem oprávněného zájmu a uchováváme po dobu 1 roku, poté budou automaticky odstraněny. Více informací o ochraně osobních údajů
Odeslat dotaz
Pokud nám chcete sdělit svoje připomínky a náměty, napište nám, prosím na adresu [email protected]
Zeptat se
Provozovatel webu, společnost CONSTRUCT A&D, a.s., Františkov 220, 594 01 Velké Meziříčí, IČ: 26233177, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Více informací